HEDİYE AKILLI OTOMASYON PANOSU
128 m2 üretimhane paketimizi tercih eden müşterilerimize 4500 TL değerindeki akıllı otomasyon panosu hediye!
TÜMÜNÜ GÖR

İstiridye Mantarı nasıl yetiştirilir?

İstiridye mantarı üretimi önem ve hassasiyet isteyen bir konudur. Mantarın tabiatta yetişme şartlarına bağlı olarak ticari işletmelerin üretim için tabiat şartlarına uygun alanlar hazırlaması ile gerçekleşir. Mantarın oluşması ve gelişmesi aşamalarında farklı koşullar istemesi üretim yapılırken ticari işletmelerin bu koşulları yerine getirmesi gerekmektedir.

Ortam sıcaklığı, nem durumu, havalandırması dikkat edilecek en önemli noktalar arasında bulunmaktadır. Suni olarak üretim yapıldığı için iklim koşullarına dikkat edilmelidir. Bu nedenle mantar üretimi yapacak iş ortaklarımızın üretim aşamasında ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanması gerekmektedir. Mantarın bir bitki olmadığını daha önce yazdığım makalemde belirtmiştim. Üretimin her aşamasında farklı istekleri olduğunu bilmemiz gerekir. Üretimin yapılacağı alanda iklimlendirme koşullarının eksiksiz yapılması çok önemlidir. Dikkat ve özen isteyen bir işlemdir.

Aynı şekilde iklimlendirmenin yanı sıra ortamın temizliğinede dikkat edilmesi gerekmektedir. Kompostun durumu günlük olarak takip edilmeli ihtiyaca göre iklim koşulları değiştirilmeli ve dikkatli bir şekilde sonuç incelenmelidir.

21 Aralık 2015
6.767 kez görüntülendi
 • ihsan aktaş

  merhabalar istiridye mantarı yetiştirmeyi düşünüyorum çadır sistemimi yapmalıyım yoksa betonarmemi daha sağlıklı olur. internetteki araştırmalar sonucunda baya bilgi kirliliğini gördüm işin açıkçası biraz düşündürücü geldi.bana nasıl yardımcı olursunuz yerim eskişehir /sivrihisar ilçesinde yerinde çalışma yapabilirmisiniz.ilginize şimdiden teşekkür ederim.

  • http://www.dogamantar.com Doğa Mantar

   İhsan bey, telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yahut telefon numaranızı info@dogamantar.com mail adresine gönderdiğiniz takdirde konusunda uzman arkadaşlarımız sizinle iletişime geçecek sorularınızı ve öğrenmek istediklerinizi tarafınıza detaylı bir şekilde aktaracaklardır.

   Saygılarımızla,
   Doğa Mantar.

 • Faruk Ersin

  Merhabalar, Konya ilinde istiridye mantarı üretimi yapmak istiyorum. Üretim yapabileceğim şehir yakınında bir arazim mevcut. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak istiyorum, iletişim bilgilerimi mail adresinize gönderdim. Dönüş yaparsanız sevinirim. Iyi çalışmalar dilerim..

  • http://www.dogamantar.com Doğa Mantar

   Faruk Bey, bilgileriniz tarafımıza ulaşmıştır. Konusunda uzman arkadaşlarımız sizinle iletişime geçerek sorularınızı ve öğrenmek istediklerinizi tarafınıza detaylı bir şekilde aktaracaklardır.

   Saygılarımızla,
   Doğa Mantar.

 • Ad

  Merhaba.Ben istanbulda 250 metrekare genişliğinde 3,5 metre yüksekliğinde olan depoda istiridye mantarı üretimi yapmak istiyorum.Konu ile ilgili bilgi alabilir miyim?
  teşekkürler.

  • http://www.dogamantar.com Doğa Mantar

   Bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Sizlere danışmanlık yapmaktan memnuniyet duyarız. Sagılarımızla.

 • Ali gunes

  Merhaba. Müstakil evimin bodrum katinda istiridye mantari yetistirme imkanim olabilir mi ? 100metrekare alanim var. Bilgi verirseniz memnun olurum tesekkur ederim.

  • http://www.dogamantar.com Doğa Mantar

   Ali bey, tabiki böyle bir imkanınız var. Alanın incelendikten sonra eğer uygun ise ortamı ve izole durumu 10 tona kadar kompost koyabilir ve üretim yapabilirsiniz.

 • Burak akay

  Merhaba,
  Balıkesirin bandırma ilcesindeyim bu işi uzun süredir araştırıyorum. Ama pazarlama konusunda bir yere varamadim.satışı konusu nasıldır?zira ömrü çok kısa hemen satılabiliyor mu?

  • http://www.dogamantar.com Doğa Mantar

   Burak bey, ilk defa üretime başlayacak olan üretici adaylarımıza toptan satış yapmalarını öneriyoruz. Üretim ve tecrübe geliştikçe paketleme yaparak kazancınızı daha çok artırabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için iletişim bölümünden uzman ekibimize ulaşabilirsiniz.
   Saygılarımızla,
   Doğa Mantar Web Departmanı.

 • Eren

  Ankarada istiritye mantar yetiştirmeye başladık toptan almak isteyen arkadaşlar 05531630695 numaradan ulaşabilir