+90 (553) 466 6606 [email protected]
İstiridye Mantarı 24 Mayıs 2020, Pazar 11

İstiridye Mantarı Yetişme Şartları

İstiridye Mantarı Yetişme Şartları

İstiridye mantarı üretimi önem ve hassasiyet isteyen bir konudur. Mantarın tabiatta yetişme şartlarına bağlı olarak ticari işletmelerin üretim için tabiat şartlarına uygun alanlar hazırlaması ile gerçekleşir. Mantarın oluşması ve gelişmesi aşamalarında farklı koşullar istemesi üretim yapılırken ticari işletmelerin bu koşulları yerine getirmesi gerekmektedir.

istiridye mantarı yetişme şartları

Ortam sıcaklığı, nem durumu, havalandırması dikkat edilecek en önemli noktalar arasında bulunmaktadır. Suni olarak üretim yapıldığı için iklim koşullarına dikkat edilmelidir. Bu nedenle mantar üretimi yapacak iş ortaklarımızın üretim aşamasında ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanması gerekmektedir. Mantarın bir bitki olmadığını daha önce yazdığım makalemde belirtmiştim. Üretimin her aşamasında farklı istekleri olduğunu bilmemiz gerekir. Üretimin yapılacağı alanda iklimlendirme koşullarının eksiksiz yapılması çok önemlidir. Dikkat ve özen isteyen bir işlemdir.

Aynı şekilde iklimlendirmenin yanı sıra ortamın temizliğinede dikkat edilmesi gerekmektedir. Kompostun durumu günlük olarak takip edilmeli ihtiyaca göre iklim koşulları değiştirilmeli ve dikkatli bir şekilde sonuç incelenmelidir.

KALİTE TESADÜF DEĞİLDİR

ÇALIŞTIĞIMIZ KURUMLAR